Зосередження влади в одній політичній силі містить дуже великі ризики для країни. Більшість новообраних парламентарів – невідомі і непрогнозовані. А «Слуга народу» отримав достатню кількість голосів, щоб ухвалювати будь-які закони, що заманеться.

Так прокоментував результати парламентських виборів керівник фракції «Народний контроль» у ЛМР Валерій Веремчук в ефірі «Правда ТУТ. Львів».

«Уперше в історії Україна отримала по суті однопартійний парламент. З одного боку це можливості. Президент-уряд-парламент мають усі важелі втілювати задумане без жодних перешкод. Та ризики, як на мене, в рази більші: ми уявлення не маємо, що «Слуга народу» планує робити. А голосів їм вистачає, щоб ухвалити у ВРУ будь-яке рішення. А якщо дотиснути ще 50 осіб – наприклад, із числа самовисуванців – то навіть вдасться на свій лад змінювати Конституцію», – говорить Веремчук.

Тож він застеріг Володимира Зеленського від повторення помилок Януковича, які можуть призвести до величезних протестів у суспільстві.

«Я сподіваюся, що розвороту держави від Заходу, від європейської інтеграції, від НАТО не відбудеться. Рух на Схід – це повернення в ярмо. Памʼятаємо, до чого призвели рішення Януковича на Вільнюському саміті: Євромайдан, Революція Гідності, втеча Януковича з країни. Це і історія, і урок для Зеленського. Але знаємо, що є прямі телефонні розмови Зеленського із Путіним без залучення наших партнерів, США, Британії. Про що ці розмови? Чи не про капітуляцію і значні поступки? Такі речі дуже насторожують», – наголосив Веремчук.

Водночас зазначив, що хоча ймовірна опозиція у ВРУ матиме доволі формальний характер, все ж на ній також велика відповідальність.

«Парламент не може працювати відокремлено від суспільства. І саме опозиція – проукраїнська, патріотична – має першою реагувати на суспільні настрої чи давати потрібні посили у суспільство, щоб не допустити втрати українських інтересів», – переконаний Веремчук.

 

Поширити допис: