Керівник фракції «Народний контроль» у ЛМР і «Народної Самооборони» Львівщини Валерій Веремчук вважає нонсенсом судовий позов проти відомого львівського вчителя «Захисту Вітчизни» Сергія Хараху за те, що вказав на помилки у підручнику для 10 класів.

Ще на початку року Сергій Хараху, який викладає у Класичній гімназії при ЛНУ ім. І. Франка, подав скаргу на інформацію у новому підручнику. Зокрема, він звернув увагу на фактологічні помилки.

«На стор. 38 зазначено, що був підписаний договір між Україною і Росією у 1654 році. Тоді не було Росії, а існувало Московське царство. Росія як назва країни з’явилася в 1721 році. Так само спільної перемоги під Городком не було, але автор знову вказує про те, що “українські і російські війська…”. Не було ніяких російських військ! Прошу ще раз перевірити цей підручник», – написав Сергій Хараху.

У результаті, у березні вчитель отримав позов на 100 тис. грн від видавництва «Генеза». Другою стороною-відповідачем київське видавництво «призначило» видання «Високий Замок». Сьогодні ж, відбулося чергове підготовче судове засідання.

«Я давно знайомий із Сергієм. Це дуже фаховий педагог – двічі номінант програми «Успішний учитель року» у Львові.  У 2017 році увійшов у ТОП-20 кращих учителів України за версією GlobalTeacherPrizeUkraine. А ще Сергій – дуже принципова людина, що ніколи не йде на компроміси у питаннях української історії, мови. Цього ж навчає і своїх учнів. І те, що на нього подали до суду, бо звернув увагу на викривлене відображення історії та помилки, – це нонсенс», – коментує Веремчук.

За його словами, відстоювання і захист українських цінностей, мови, історичної правди – залишається одним із найактуальніших питань. І випадок із Сергієм Хараху – черговий цьому доказ.

«До речі, дві найголовніші помилки видавництво прибрало за нашими зверненнями. Зокрема текст про союзний договір України та Росії у 1654 році замінили на українсько-московський договір. І прибрали зі сторінки 138 фотографію бійців ГРУ Росії – ворогів української держави», – говорить Сергій Хараху.

«Наші мова, територія, ідентичність – це базові речі, які не можуть бути предметом компромісу чи політичної доцільності: на будь-яких рівнях. У парламенті, у місцевих радах, в освіті. Неприпустимо, щоб дітям ще у школі подавали викривлену інформацію, згладжували «стосунки» з країною-агресором. Я готовий відстоювати українські інтереси у Верховній Раді, готовий працювати над законопроектами, щоб унеможливити будь-які історичні чи мовні маніпуляції. Саме тому я зараз повністю підтримую Сергія Хараху, бо ми маємо одну позицію в цьому питанні», – наголосив Валерій Веремчук.

 

 

Поширити допис: