Керівник фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерій Веремчук розкритикував звіт виконавчих органів влади, який, по суті, є і звітом міського голови Львова Андрія Садового за 2018 рік.

Веремчука обурило, що у документі на півтора сотні сторінок, який депутатам надіслали для ознайомлення напередодні сесії ЛМР, більшу частину інформації становить перелік різноманітних фестивалів, свят, конференцій, які проводять у Львові. Натомість суто господарським питанням приділено значно менше уваги. А інформація, яку надали, дуже поверхнева.

«Для прикладу, перелік свят і фестивалі у звіті займає зо пʼять сторінок. А от опис інвестиційних проектів, над якими працювали у 2018 році, вмістили у 9 пунктів на неповну сторінку. Нема ні термінів реалізації, ні цифр, ні плану втілення цих проектів. Зате є «оптимістична» інформація про те, що для збільшення інвестиційної привабливості Львова опублікували 113 новин у соцмережах, зробили розсилку по е-мейлах на понад 500 підписників. Я так розумію, що у мерії беззастережно вірять у силу Фейсбуку», – коментує депутат.

Він звернув увагу на те, що у звіті оминули всі гострі питання, що стосуються життя і комфорту містян.

«Мене особливо цікавила ситуація на комунальних підприємствах, адже минулого тижня в мерії заявили про можливий зрив опалювального сезону, про ймовірний колапс із водою. Мовляв, якщо депутати не виділять гроші, буде біда. Але нагадаю, що торік ми влили у комунальні підприємства майже 1,7 мільярда гривень. Здебільшого ці гроші «проїли». Керівництво міста не пропонує жодних дієвих і реалістичних варіантів розвитку цих підприємств. Лише точкові, а не системні оновлення за рахунок великих позик. Підприємства-надавачі послуг навіть не можуть забезпечити зарплату своїм працівникам. Відсутній якісний менеджмент, нема правильних управлінських рішень для розвитку. Але в звіті це не відображено. У ньому хваляться кредитом на понад 30 мільйонів євро на очисні споруди, та «незалежним аудитом», який виявився звичайним навчанням для бухгалтерів», – говорить Валерій Веремчук.

За його словами, звіт у тій формі, в якій його запропонували депутатам, не відображає реальну ситуацію в місті. Він більше нагадує посібник для туристів, з якого можна дізнатися про відпочинок у Львові.

«Косметичний ремонт фасаду зробить будинок гарнішим, але не безпечним і комфортним. З містом так само. Десятки фестивалів роблять Львів яскравішим для туристів, але не зручнішим для мешканців. Та й прибуток міста від таких «феєрій» не такий уже й розкішний, як переконують. Наприклад, торік два великі ярмарки у Львові – Різдвяний і Великодній – разом принесли у міську казну лише 230 тисяч гривень. Це навіть менше, ніж від оренди місць для продажу кавунів. У Львові основне стало другорядним. За гарною картинкою приховують безгосподарність, яка межує з катастрофою. Криза на комунальних підприємствах може вибухнути не меншою бідою, аніж було зі сміттям», – резюмував Веремчук.

 

 

Поширити допис: