Ще тиждень і… Є рішення уряду про зняття частини карантинних обмежень з 11 травня.

Травнева дощова прохолода сприяє тому, щоб все-таки дотерпіти ці дні вдома. А далі дуже хотів би написати, що зможемо видихнути, і життя стане таким, як раніше. Але в одну мить цього не трапиться. Тим паче, що попри послаблення, карантин триватиме ще до 22 травня. А його відгук будемо відчувати ще довго.

Питання лише в тім, як швидко кожен з нас, і місто, і країна зможуть адаптуватися до нових умов.

Львів має бути готовим до забезпечення життєдайності міста.

🔹 курсування громадського транспорту. Уже говорив про це. Потрібно вибудувати графік таким чином, щоб львів’яни могли нормально добиратися на роботу і додому при цьому із можливістю дотримуватися дистанції у середині салону. Це непросто, але максимальне збільшення кількості автобусів, трамваїв, тролейбусів на маршрутах у ранкові та вечірні години має допомогти. Адже, наприклад, читаю в коментарях, що водії вже зараз вдаються до старої практики: стоять на кінцевій, поки не наберуть потрібну кількість пасажирів, а потім їдуть, не спиняючись на інших зупинках. Про дотримання якихось розумних інтервалів руху взагалі не йдеться.

🔹 непродуктові магазини і дрібні крамниці, квіткові кіоски, перукарні, кафе тощо. Всі в найближчі дні мають отримати чіткі правила роботи. Я за те, щоб малий, середній бізнес якнайшвидше запрацював. Але підприємці повинні розуміти, які до них вимоги, щоб нормально підготуватися до відкриття, при потребі переоблаштувати свої приміщення, забезпечити їх усім необхідним. Ринкарі вже пережили стреси із закриттями-відкриттями, писаними-переписаними протоколами роботи. Не треба влаштовувати таке й іншим.

🔹 підтримка медицини. Сподіваюся, що після карантину не зникне запал допомагати медикам. Разом із волонтерами ми два місяці збирали потреби лікарень для боротьби з коронавірусом. Але коронавірус – це не єдина загроза. При лікуванні багатьох недуг медики мають обмежені можливості. Медицина не повинна триматися лише на ентузіазмі самих лікарів, волонтерів, благодійників. Її не можна фінансувати за залишковим принципом. Саме тому разом із колегами пропонуватимемо стабільно виділяти значний відсоток бюджету на охорону здоров’я. Окрім того, потрібно чітко сформувати потреби наших медичних закладів по забезпеченню обладнанням, технікою і системно перекривати їх.

І, звичайно, зичу у всьому дотримуватися здорового глузду. Владі не впроваджувати заборони лише заради заборон. Мешканцям не порушувати необхідні обмеження тільки тому, що бунтарський дух.

Хтось вірить у коронавірус та в його вбивчу силу, комусь до душі теорія світової змови, але жити далі нам усім разом і разом продовжувати долати цей непростий час. Тому взаємоповаги і взаєморозуміння. Міцного здоров’я і не хворіти!

 

Поширити допис: