Валерій Веремчук –  громадський діяч, волонтер. Депутат Львівської міської ради, керівник фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді. Керівник ГФ «Народна Самооборона» Львівщини.

Закінчив географічний факультет Львівського національного університету ім.Франка та аспірантуру на кафедрі політології, учасник семінарів та тренінгів Інституту Політичної освіти, випускник Української Школи Політичних Студій.

З 2010 стажувався та вивчав досвід роботи Європарламенту, а також законодавчих органів та органів місцевого самоврядування провідних країн ЄС та США.

Ініціативи:

Розвиток дитячих і спортивних просторів міста.

Реалізував у міській раді проект облаштування 135 дитячих та спортивних ігрових майданчиків, за що був визнаний кращим молодим депутатом міських рад України у 2009 році. Тепер важко повірити, але в той час у Львові території дитячих і спортивних майданчиків доводилося майже «відбивати» від спроб їх забудувати. Ухвалені програми і проект дозволили їх зберегти і облаштувати. Як наслідок – сьогодні майданчики стають все різноманітніші і цікавіші. В розробці – футбольні поля та мульти-спортивні відкриті майданчики в мікрорайонах міста.

Вдосконалення громадського транспорту

З 2010 року очолив контрольну комісію з перевірки діяльності комунального перевізника АТП-1, яка виявила величезні порушення та зловживання на цьому підприємстві. За результатами роботи комісії було відкрито кримінальне провадження. За словами правоохоронців, справа згоріла під час “Ночі гніву” у Львові взимку 2014 року. Проте з того часу транспортна тема залишилися під пильною увагою громадських активістів – з’явилися нові автобуси, тестуються нові маршрути, перевіряється фінансовий стан та виконання умов перевізниками.

#їздити як люди – онлайн ініціатива, що збирає факти, недоліки і порушення перевізників. Її мета – зробити громадський транспорт Львова зручним і комфортним для львів’ян. До цієї ініціативи може долучитися кожен, а команда ініціативи добивається від чиновників виправлення виявлених недоліків.

Відкритий бюджет Львова.

У місті ухвалили  бюджетну резолюцію Львова, що визначає на основі реальних потреб людей принципи формування бюджету. Був одним із ініціаторів впровадження Громадського Бюджету у Львові – система, що дає можливість втілювати громадські проекти коштом міста.

Інновації в міському управлінні

Впроваджує інтерактивну бюджетну платформу для оперативного аналізу бюджету м. Львова, якою зможе користуватися кожен мешканець міста. Ініціатор ухвали про щорічний  незалежний аудит комунальних підприємств м. Львова та створення депутатської тимчасової контрольної комісії щодо перевірки діяльності управління комунальної власності. Є напрацювання по вирішенню проблем Львова у сферах освіти, громадських перевезень, ефективності використання бюджету громади, підтримці та захисту інтересів місцевих товаровиробників.

 

Підтримка ОСББ

Ініціатор змін до ряду ухвал міської ради, які мотивують створювати ОСББ та допомагають головам ОСББ впорядковувати господарські завдання.

Народна Самооборона Львівщини

Із 28 листопада 2013 року і до завершення Революції Гідності був координатором Центру відправки львів’ян  до Києва. Був комендантом Центру розміщення майданівців у «Київ Експоплаза», де разом із волонтерами забезпечили проживання понад 11 тисячам учасників Майдану.

У січні 2014 року сформував та очолив Громадське формування «Народна Самооборона» Львівщини, представники якої патрулювали вулиці Львова для попередження провокацій і забезпечення порядку у місті взимку-навесні 2014 року.

У рамках ГФ «Народної Самооборони» Львівщини діють ряд проектів: Центр допомоги сім’ям учасників АТО,  Центр медичного забезпечення, Центр правової підтримки бійців АТО та їх родин, Центр військово-патріотичного виховання «Галичина» та гуманітарна програма Міжнародного допомогового Комітету. У рамках гуманітарної програми передали допомогу у 25 лікарень України.

Волонтерський Центр забезпечення військових.

Із початком російської агресії на сході у квітні 2014 року був створений найбільший на Західній Україні волонтерський Центр забезпечення військових.

На передову були відправленні десятки багатотонних вантажів із допомогою для українських військових. Також допомогу отримують родини учасників АТО.

Декларація про доходи тут.